Renkli Lensler Hakkında

Lens Fiyatları

lens fiyatları renkli, kontakt, şeffaf, numaralı, numarasız, aylık, yıllık, mavi, yeşil, göz lensi fiyatları

Lens Fiyatları

Lens fiyatları renkli, kontakt, numaralı, numarasız, yıllık ve aylık özelliklerine göre değişmektedir. Göz lensi farklı renklerde mavi, yeşil ya da şeffaf olabilmektedir. Bir çok lens firması hem renkli hem şeffaf lensler üretmektedir. Lensin kalitesi, üretici firmanın ne kadar süredir hizmet verdiği ve ürünlerini kullanan kitle ile doğru orantılıdır.

Lensin fiyatını belirleyen üretim hammaddesi ve üretiminde kullanılan teknolojidir. Renkli lensler arasında kalite ve fiyat farkı bunlardan kaynaklanmaktadır.

Genel fiyat aralığı 79.90 TL – 999.00 TL

Numaralı Lens Fiyatları

Numaralı lenslerin fiyatını belirleyen faktör lensin markasıdır diyebiliriz. Bilindiği üzere her hangi bir ürünün değerini belirleyen en önemli faktörlerden biri üretici ya da marka sahibi firmanın reklam faaliyetleridir. Markalar reklam faaliyetlerine ayırdıkları bütçeleri müşterilerinin satın alacağı ürünlere yansıtması bilinen bir durumdur.

Peki bu durum her marka için geçerli midir? Hem evet hem hayır. Özellikle şeffaf numaralı kontakt lens markaları tıbbi bir ürün sattıkları ve müşterilerinin sürekli ihtiyaç duyduğu ürünlerinde fiyat istikrarını korumak isterler. Bu durumda ekonomide ekstra bir oynama olmadığı sürece fiyatlar genelde yatay bir seyir izler.

Numaralı lensler 1 günlük, 1 aylık, 3 aylık, 6 aylık ve 1 yıllık olabilir. Numaralı Lensler ürün sayfamızdan fiyatlarını görebilirsiniz.

numaralı şeffaf lens fiyatları

Dereceli Lens Fiyatları

Dereceli lensler ya da numaralı lensler miyopi, hipermetropi, astigmat / torik ve multifocal gibi göz hastalıklarına çözüm olan lensleri konu alır. Bu lensler uzun ar-ge çalışmaları ile özel üretim tekniklerine sahip oldukları için aralarında fiyat farkı oluşmaktadır. Marklar arası oluşan derin fiyat farkları ise yeni geliştirilen bir özelliğe ya da tamamen markanın bu fiyatı sektöre kabul ettirme isteğinden kaynaklanabilir.

Örnek olarak Air Optik multifocal aylık lens 319.90 TL iken Softcolors multifocal aylık lens 169.90 TL’dir.

Renkli Lens Fiyatları

Renkli lensler ya da kozmetik lens olarak da bilinen özel tekniklerle boyanmış, göz rengini değiştirmek isteyen kullanıcılar için tasarlanmış lenslerdir. Renkli lensler arasında fiyat farkını oluşturan temel özellik ise ürünün gerçek göze en yakın renkleri yakalayabilmiş ve bu deneyimi uygulamada gerçekleştirebiliyor olmasına bağlıdır. Üretici firmalar yıllardır gerçek göz rengine en yakın tonları bulabilmek için farklı metodlar ve farklı üretim teknikleri kullanmaktadır.

Renkli lensler numarasız üretilebildiği gibi numaralı olarak da üretilebilmektedir. Numaralı renkli lensler miyopi, hipermetropi ve astigmat için de üretilmektedir.

Örnek olarak Freshlook Colors aylık lenslerin satış fiyatı 79.90 TL iken Hypnose markasının bazı yıllık renkli lens ürünleri 1000 TL’dir. Bu derin fiyat farkı içerisinde kalite farkı olsa da fiyatın asıl sebebi markanın kendi isteğidir. Renkli Lensler ürün sayfamızdan genel fiyatlara göz atabilirsiniz.

renkli mavi, yeşil lens fiyatları

Numarasız Lens Fiyatları

Numarasız lensler şeffaf kontakt lensin numarasız üretilmesinin bir anlamı olmamasından ötürü eğer numarasız lens arıyorsanız aradığınız renkli, kozmetik lenslerdir. Lensimo olarak 350 fazla renk ve uygun fiyatlı seçenekler sunuyoruz.

Numarasız aylık renkli lensler genellikle ortalama 119.90 TL ile 239.00 TL arası değişirken yıllık renkli lensler 249.00 TL ile 379.00 TL arasındadır. Numarasız Lensler ürün sayfamızdan fiyatları görebilirsiniz.

Mavi Lens Fiyatları

Mavi lensler renkli lensler arasında en çok aranan renklerin başında geliyor. Özellikle Türkiye içerisinde orijinal göz rengi mavi olan çok az insan olmasından ötürü mavi lensin bir çekiciliği bulunmakta. Aqua, azur, safir, petrol mavisi, gökyüzü mavisi, bebek mavisi, açık mavi, koyu mavi, turkuaz mavisi gibi mavi lensin onlarca farklı tonunu içeren Mavi Lensler ürün sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

aylık, yıllık lens fiyatları

Yeşil Lens Fiyatları

Yeşil lensler renkli lensler arasında en çok aranan 2. renk. Doğallığı, doğayı sevdiğimiz gibi Mavi ve Yeşil renklerini de seviyoruz. En çok tercih edilen yeşilin tüm tonlarında onlarca farklı seçenek sunuyoruz. Askeri yeşil, çim yeşili, koyu yeşil, açık yeşil, su yeşili gibi bir çok farklı fiyat ve seçenekler için Yeşil Lens ürün kategorisine bakabilirsiniz.

Kontakt Lens Fiyatları

Göz lensleri kamera lensleri ile karıştırılmaması için göz için üretilen lensleri kontakt lensler temsil etmektedir. Renkli, şeffaf, numaralı ve numarasız tüm lenslere kontakt lens denmektedir.

Göz Lensi Fiyatları

Göz lensi fiyatları markaya, lensin üretim tekniğine, kullanılan materyale göre değişkenlik göstermektedir. Hayatımızdaki bir çok ürün gibi lenslerde dolar bazında fiyatlanmaktadırlar. Dolar yükselip yüksekliğini koruduğunda bir süre sonra lenslerde de fiyat artışı gözlemlemekteyiz. Peki dolar düşerse lenslerin fiyatları da düşer mi? Bu hileli bir sorudur. Konumuzun çokta dışına çıkmadan şunu söyleyebiliriz. Eğer bir ürünün fiyatı dolar yükseldiğinde yükseliyor düştüğünde düşmüyorsa burada markanın inisiyatifi söz konusudur.

Marka, ürününü pazara yükselen fiyattan kabul ettirdiğini düşünüyorsa doların düşmesiyle birlikte ürünlerinin fiyatlarını düşürmeyecektir.

Fakat bu da rekabeti yüksek bir piyasada riskli bir karar olabilir. Zira belirli bir ürünün kullanıcısı fiyat artışı karşısında muadil ürünlere yönelebilir.

Yıllık Lens Fiyatları

Yıllık lensler 1 yıl süreyle kullanılabilen lenslerdir. 1 yıllık lenslerin fiyatı yine marka ve ürününe göre değişiklik göstermektedir. Yıllık lensler genellikle renkli kozmetik lenslerde bulunmaktadır. Şeffaf kontak lensler genellikle aylık üretilmektedir. Yıllık Lens fiyatları için ürün sayfamıza bakabilirsiniz.

Aylık Lens Fiyatları

Aylık lensler 1, 3, 6 ay süreyle kullanılabilen lenslerdir. 1 aylık lensler eğer şeffaf kontakt lensler ise 1 ay sonra ömrünü tamamlar ve gözünüzde durmaz. Renkli aylık lenslerde ise 1 aylık lensleri 3 ay süreyle kullanabiliyorsunuz. 6 aylık lensler de renkli lens kategorisine girmektedir. Aylık Lens fiyatları için tıklayın.

Lensimo

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir