21 sonuçtan 1-12 arası gösteriliyor

Lens Solüsyonu

Lens solüsyonu lenslerinizin toz ve bakteri gibi dış etmenlerden korunması ve kurumasını engelleyerek lenslerinizin ömrünü uzatan bir çözeltidir. Kontakt lens solüsyonu olmadan lenslerinizi kullanmanız mümkün değildir. Lens solüsyonu yerine saf su ya da tuzlu su ile durulamanız sadece gözlerinize ve lenslerinize zarar verecektir. Lens solüsyonu haricinde kullanacağınız her hangi bir sıvı gözlerinizde kuruluk ve kaşıntıya lenslerinizde de çatlamalara sebebiyet verecektir.

Göz sağlığı açısından lens kullananların önem vermesi gereken bir üründür. Günümüzde bir çok insan bilgisayar, telefon, tablet ve televizyon gibi birçok cihazın ekran ışığına maruz kalmaktadır. Uzun süre ekran ışıklarına bakmak göz sağlığını doğrudan etkilemektedir. Bu durum zamanla bazı görme bozuklukları meydana getirebilir. Görme bozukluklarında yakını ya da uzağı görememe rahatsızlıkları gözlük ve kontakt lens ile giderilebilir. Teknolojinin gelişmesi ile göz hastalıklarını tedavi etmek artık daha kolay hale geldi. Teknolojinin gelişimi ile üretilen kontak lensler sayesinde gözlük kullanımı yarı yarıya azaldı. Gözlük kullanımı her kullanıcıya uygun olmayan çeşitli sağlık problemlerine sebebiyet verebilir ya da estetik kaygılardan ötürü tercih edilmeyebilir.

Bu durumda kontakt lenslerin ortaya çıkması gözlük kullanımını sevmeyen fakat numaralı göz ürünü kullanmak zorunda olanlar için seçenek sundu. Kontak lenslere nazaran gözlük kullanmak göz sağlığı açısından ve estetik kaygılardan ötürü kullanımı daha dezavantajlıdır. Bu dezavantaj numaralı ürünü kullanmamaya sebebiyet verebilir dolayısıyla göz sağlığını daha fazla etkiler. Göze takılan lens mercekleri sürekli ıslak ya da nemli kalmalıdır. Bu ıslaklık gözlerin ve kontak lenslerin merceklerinin korunması için son derece önem arz etmektedir. Numarasız ya da numaralı lens kullanıcılar bu konuya dikkat etmelidir. Bakımı aksatılan lenslerin kurumaya başlandığı gözlemlenirse ürünlerin kullanılmaması tavsiye edilir. Lenslerin nemli ve hijyenik kalması sadece lens solüsyonu ile mümkündür.

Lens Solüsyonunun Faydaları

lens solüsyonunun faydaları

Lens solüsyonlarının içerisindeki farklı bileşenlerden oluşan çözeltiler, laboratuvar ortamında birden fazla test aşamasından geçtikten sonra üretilir. Bu özel solüsyonlar hem kontak lenslerinizi hem de göz sağlığınızı dış etmenlerden korumanıza yardımcı olur. Dışarıdan gelen çeşitli organizmalara maruz kalan lenslerinizi hijyenik bir şekilde temizlemenin ve korumanın tek yolu solüsyon kullanmaktır. Tuzlu su, çeşme suyu, içme suyu ya da saf su solüsyonlar kadar etkili değildir. Bu yüzden kozmetik açıdan ya da göz sağlığınız için lens kullanıyorsanız lenslerinizin temizliğini ve bakımını lens solüsyonu ile yapmalısınız. Her solüsyon her kullanıcı için uygun olmayabilir bu sebeple lenslerinizi kullanırken gözleriniz rahatsız oluyorsa, buğulanma ya da batma sorunları yaşıyorsanız kullandığınız solüsyonu değiştirmeniz gerekir.

Doğru koşullarda üretilmiş solüsyonlar ile lenslerinizin bakımını yaptığınız zaman gözünüze rahatsızlık vermez. Eğer kullandığınız solüsyon gözlerinizi rahatsız ediyorsa hemen güvenilir bir solüsyon markası ile yeni bir solüsyona geçin. Solüsyonu değiştirdikten sonra gözlerinizin daha fazla rahatlamasını sağlayabilecek destekleyici sprey yada damla ürünlerini kullanabiliriz. Mercekleri takmadan önce gözleriniz yeteri kadar dinlenmiş olmalıdır. Böylelikle lenslerinizi gün boyunca rahatsızlık hissetmeden kullanabilirsiniz. Lens ve solüsyonların bakımı kadar son kullanma tarihleri de önemlidir.

Üründe belirtilen son kullanma tarihinden sonra ürünleri kullanmaya devam etmemeniz göz sağlığınız açısından son derece önemlidir. Geçmiş yıllarda kullanılan lens temizleyicileri, günümüzdeki çözeltiler kadar etkili içeriklere sahip değillerdi. Bu sebeple lenslerin temizlik ve bakımı birkaç adımda gerçekleşecek şekilde yapılmaktadır. Günümüzde kullanılan solüsyonlar ve lens kutuları ile çok basit şekilde temizlik, bakım ve koruma işlemlerini gerçekleştirmek mümkündür. Tüm işlemler için tek bir ürünü kullanmak hem zamandan tasarruf hem de daha az harcama yapılmasını sağlar.

Temizleme solüsyonu ile lens kullanmak son derece kolaylaşmışken lenslerin temizliğini ve bakımını ihmal etmemeniz, göz sağlığınızı korumak için önemlidir. Kontak mercekler, yumuşak ve sert olmak üzere iki farklı üretime sahiptirler. Her iki lens türü için de uygun çözeltiyi bulmak mümkündür. Bazen, lens kullanan kişilerin göz ve gözyaşı yapısına bağlı olarak kontak lens yüzeyinde olması gerekenden daha fazla birikinti oluşabilir. Böyle durumlara karşılaşıldığında ekstra bir temizleyici kullanmanız gerekebilir. Aynı zamanda gözlerinize; rahatlatıcı damla ya da daha farklı göz sağlığı ürünleri gerekebilir. Göz dezenfekte işleminde çoğunlukla göz enzim tabletleri kullanılır.

Lenslerinde yoğun birikinti şikayetiniz varsa haftada bir kez bu enzim tabletler ile lenslerin temizlik yapılması, kontak lenslerinizi ve göz sağlığınızı korur. Türkiye’nin en sevilen online lens alışveriş sitelerinden biri olan Lensimo’da ihtiyacınız olan her türlü numaralı, numarasız lens, solüsyon ve lens kutusu ürünlerinin yanı sıra temizlik ve bakım ürünlerin de bulabilirsiniz. Birçok marka ve ebat seçeneği ile Lensimo’da lens solüsyonu kampanyalı cazip fiyatları ile göz sağlığınız için yanınızda. Alışverişlerinizde Lensimo’da ki mevcut indirim kampanyalarından faydalanarak bütçenize katkı sağlayabilirsiniz.

Hijyenik Lensler ile Net Görün

hijyenik lensler ile net görün

Teknolojinin ve ekranların gelişmesiyle göz bozuklukları eskisinden daha sık görülmektedir. Ekran karşısında uzun süre çalışmak ve fazla ışıklandırılmış ortamlara uzun süre maruz kalmak gözlerinizi olumsuz etkilemektedir. Stres, yorgunluk ve yaşa bağlı nedenlerle oluşan göz bozuklukları ve hastalıkları, günümüzde daha hızlı ve kolay bir şekilde tedavi edilmektedir. Özellikle uzağı ve yakını görme (miyop ve hipermetrop) ile ilgili rahatsızlık yaşayan son yıllarda gözlükten daha çok lens tercih etmeye başlamıştır. Gözbebeğine yerleştirilen küçük bir mercek yardımıyla estetik ve sağlıksal açıdan gözlüklerin yerine geçmiştir. Kullanımı çok basit olan kontak lensleri seçerken ürün detaylarına dikkat etmeniz ve doktorunuzun reçete ettiği gibi seçimde bulunmanız size daha net bir görüş ve konfor sağlar.